Dom Odpowiedzi na pytania Jak zrobić torbę na lodówkę własnymi rękami

Jak zrobić torbę na lodówkę własnymi rękami

Torba termoizolacyjna to autonomiczne urządzenie, które może pomóc, gdy trzeba zachować żywność na wycieczkę na łono natury, przenieść zakupy ze sklepu lub lekarstwa wymagające specjalnych warunków przetrzymywania. Ale co, jeśli zakup pojemnika termicznego lub lodówki samochodowej jest nieopłacalny? W tym artykule dowiesz się, jak szybko i niedrogo zrobić własną torbę chłodzącą.

Jakich materiałów potrzebujemy?

Aby wykonać przenośną torbę chłodzącą, przyjrzyjmy się pokrótce, jak to działa i czego możemy potrzebować w procesie tworzenia „ręcznie robionego” pojemnika termicznego.

Nie jest do końca poprawne nazywanie w ten sposób toreb przenośnych lodówek, ponieważ nie wytwarzają zimna. Takie torby to w rzeczywistości tylko termosy, które utrzymują niskie temperatury przez pewien czas z powodu powolnej wymiany ciepła z otoczeniem.

Na tej podstawie określamy, czego potrzebujemy:

 • sama torba - można ją uszyć lub dostosować w postaci gotowej, najważniejsze jest to, że ma gęsty i niezawodny zamek błyskawiczny;
 • warstwa termiczna - do tego w sklepie konieczne jest pobranie foliowego materiału izolacyjnego - folii izolacyjnej;
 • materiały mocujące - taśma metalizowana lub zszywacz do mebli.

Ponadto jako pomocnicze źródło zimna można użyć specjalnych baterii - szczelnych pojemników z roztworem soli. Zimne akumulatory są wstępnie zamrażane, a następnie powoli rozmrażane w torbie termicznej, przez chwilę utrzymując w nich niską temperaturę. Zimne akumulatory można kupić w sklepie lub wykonać własnymi rękami, powiemy Ci również o tym.

Zobacz też - Lodówka bezszronowa lub kroplowa - co jest lepsze?

Wykonanie ręcznej torby chłodzącej

Uwierz mi, nawet jeśli w ogóle nie jesteś przyjacielem maszyny do szycia lub igły i nici, uszycie torby termicznej nie będzie dla ciebie trudne. Ten proces zajmie Ci bardzo mało czasu. Ale wynik - gotowa torba - będzie służyła wiernie przez długi czas, niezawodnie chroniąc żywność, napoje lub lekarstwa przed niszczącym działaniem ciepła i ciepła.

Najpierw musisz więc wykonać wzór - wzór na wnętrze torby. Z reguły podstawą są prostokątne torby sportowe lub podróżne z klapką i zamkiem błyskawicznym na obwodzie. Ten wariant torby będzie najbardziej praktyczny.

Wzór będzie wyglądał jak duży krzyż, podzielony na sektory - w zależności od rozmiaru dna i boków oryginalnej torby. Nie zapomnij założyć pokrywy torby. Ponadto ten schemat należy przenieść do folii-insolone. Pamiętaj, że wzór wykonany z folii izolacyjnej powinien być nieco mniejszy od oryginalnego wzoru - tak, aby model pojemnika wykonanego z materiału termicznego swobodnie mieścił się w Twojej torbie.

Zmontuj wzór z materiału termicznego, starannie przyklejając łączenia taśmą foliową. Jeśli możesz przyszyć zamek błyskawiczny do swojego foliowego pojemnika izolacyjnego, taka chłodna torba będzie wielokrotnie skuteczniejsza.Szczelnie zamykająca się komora to gwarancja powolnego nagrzewania się potraw znajdujących się w środku.

Gdy pojemnik foliowy będzie gotowy, włóż go do oryginalnego woreczka i połącz razem taśmą dwustronną lub zszywaczem. To wszystko - torba chłodząca jest gotowa!

Zobacz też - Niuanse wyboru i instalacji wbudowanej lodówki

Domowa lodówka samochodowa

Jeśli kompaktowa torba na lodówkę to za mało, zawsze możesz zrobić pojemny termo-pojemnik do transportu w bagażniku samochodu. Taka własnoręcznie wykonana skrzynia będzie Ci w stanie pomóc podczas wyprawy na łono natury z dużą firmą czy podczas wakacji z „dzikusami”. Zastanówmy się, jak zrobić lodówkę do samochodu z pianki.

Przede wszystkim wybierz pudełko ze sklejki o odpowiednim rozmiarze. Jeśli to możliwe, takie pudełko jest łatwe do samodzielnego złożenia. Dobrze, jeśli wieko szuflady jest przymocowane na zawiasach, ale jeśli takiego nie masz, nie martw się, wystarczy dopasowana pokrywka.

W zasadzie można użyć kartonu, ale lodówka samochodowa wykonana z takiego materiału nie okaże się bardzo trwała.

Jeśli więc znalazłeś odpowiednie pudełko, następnym krokiem jest wykonanie dla niego wypełnienia izolacją piankową. Konieczne jest przyklejenie lub wybicie wszystkich wewnętrznych powierzchni pudełka pianką. Im grubszy, tym bardziej niezawodny. Zamiast malutkiej pianki możesz użyć Penoplex. Do zszywania użyj taśmy dwustronnej, kleju niezawierającego acetonu lub zszywacza do mebli. Nie należy również ignorować wewnętrznej strony wieczka.

Następnie należy ostrożnie przykryć wnętrze pudełka izolacją foliową i przymocować materiał izolacyjny, a także ostrożnie zakleić wszystkie połączenia wewnątrz przyszłej lodówki samochodowej taśmą klejącą.

Zasadniczo lodówka jest gotowa. Nie zapomnij po prostu przymocować uchwytu otwierającego do pokrywki i dobrze schłodzić pojemnik termiczny przed użyciem. Im lepszy jest montaż, tym bardziej hermetycznie zamknięta jest lodówka samochodowa - tym dłużej będzie w stanie utrzymać w sobie niską temperaturę. Takie urządzenie okazuje się dość ciężkie, dlatego najlepiej przewozić je w bagażniku samochodu.

Domowe akumulatory zimna

Wspomnieliśmy już, że akumulatory zimna są świetnymi pomocnikami, jeśli potrzebujesz użyć samodzielnego pojemnika termicznego do przechowywania żywności. Jeśli nie jesteś gotowy, aby iść do sklepu, zrób zimny akumulator własnymi rękami w domu.

Akumulator sklepowy wykorzystuje specjalny roztwór soli, który rozmraża się znacznie wolniej niż zwykła woda. Samo zrobienie tego nie jest trudne, wystarczy rozpuścić zwykłą sól kuchenną w wymaganej ilości wody i taki roztwór wlać do odpowiednich plastikowych butelek lub woreczków próżniowych z zamkiem Zip Lock. Napełnione torby lub butelki należy zamrozić, aby utrzymać niską temperaturę wewnątrz pojemnika.

Istnieją również akumulatory zimna helu. Są znacznie droższe niż ich płynne odpowiedniki, ale rozmrażają się znacznie wolniej. Jeśli chcesz zrobić taki zimny akumulator, kup w aptece kilka dużych pieluch dla niemowląt. Delikatnie i powoli wlej do pieluch zwykłą wodę z kranu, około szklanki. Poczekaj chwilę - pozwól granulkom wchłonąć wilgoć. Następnie oderwij pieluszkę od wewnętrznej strony i wlej mokre granulki do hermetycznej torebki.

Akumulatory chłodnicze należy wcześniej zamrozić. Wkładając żywność do torby lodówki, nie zapomnij przesunąć warstw żywności za pomocą zimnych akumulatorów.

Przydatne porady

Więc jeśli wszystko jest jasne, możesz zacząć robić fajniejszą torbę. Na koniec pragniemy podzielić się przydatnymi wskazówkami, które ułatwią Ci proces produkcji torby termicznej i zwiększą efektywność korzystania z takiego urządzenia.

 • Grubość warstwy termicznej - im więcej, tym lepiej. Kiedy przychodzisz do sklepu z narzędziami, kup izolację foliową od 0,5-0,8 cm, a piankę - od 2-3 cm.
 • Możesz kupić folgoizolon w dużym sklepie ze sprzętem, a cena absolutnie nie uderzy w twoją kieszeń. Zużycie materiału - od 1 - 1,5 m.
 • Lepiej wybrać torbę na przenośną lodówkę z gęstych, wodoodpornych materiałów, które są bardzo trwałe, a jednocześnie można je łatwo zmyć z brudu.
 • Upewnij się, że uchwyty i kieszenie są ciasno przyszyte, a zapięcia szczelnie zamykają torbę termiczną. W dobrych modelach produkcyjnych zewnętrzny zamek błyskawiczny jest pokryty specjalną listwą na rzep - aby zmniejszyć przenikanie ciepła.
 • Dla wygody użytkowania lodówki samochodowej do pudełka ze sklejki można przyszyć pokrowiec z uchwytami. Nie zapomnij umieścić kawałków wypełnienia poliestrowego, wyciętego koca lub innej izolacji między sklejką a pokryciem - w ten sposób zabezpieczysz zawartość pojemnika termicznego przed szybkim nagrzaniem.
 • Każdy pojemnik termiczny lepiej przewozić w dużej torbie z innymi rzeczami lub w bagażniku samochodu. Nie wystawiaj przenośnej lodówki na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i staraj się otwierać ją jak najmniej.
 • Jeśli samoczynnie rozmrażasz zamrożone akumulatory chłodnicze, może dojść do kondensacji - weź to pod uwagę i uważaj, aby wilgoć nie zepsuła żywności. Na przykład zawiń wszystko w oddzielne arkusze gazety.
 • Podczas ładowania żywności do wolnostojącej lodówki należy pamiętać, że w pojemniku termicznym powinno być jak najmniej szczelin i pustek. Nie zapomnij przenieść żywności przy użyciu akumulatorów zimna lub zwykłych opakowań z lodem.

Przy prawidłowej produkcji, pielęgnacji i przestrzeganiu naszych prostych zaleceń, Twoja torba termiczna lub automatyczna lodówka mile zaskoczą Cię wydajnością, niezawodnością i trwałością. Jednocześnie miło wiedzieć, że udało ci się zaoszczędzić porządną sumę, bo w sklepie taki zakup będzie kosztował sporą kwotę. Możesz wykonać kilka pojemników termicznych o różnej wielkości - małe pudełka na indywidualne przekąski w szkole, w biurze czy na treningu, torby podróżne na zakupy 4-5 litrów na zakupy lub skromne pikniki, pojemne plecaki od 10 litrów dla dużych firm oraz efektowne blanki itp. ... Teraz, wiedząc, jak zrobić fajną torbę własnymi rękami, nie będzie to dla Ciebie trudne!

Zobacz też:

29112 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont