Dom Odpowiedzi na pytania Jaka jest optymalna moc dla płyty indukcyjnej?

Jaka jest optymalna moc dla płyty indukcyjnej?

Dzień dobry! Po latach użytkowania moja kuchenka elektryczna psuje wygląd odnowionej kuchni. Chcę się zmienić. Istnieje wiele dobrych recenzji na temat wbudowanych paneli indukcyjnych: piękne, ekonomiczne. Jaka moc takiego pieca jest optymalna, czy zużywa mniej prądu, o ile? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Odpowiedź na pytanie:

Igor MarkovIgor Markov

Idealny wybór! Więc możesz zadzwonić do kuchenki indukcyjnej. Ten rodzaj płyty jest całkowicie bezpieczny: pozostając zimnym, podgrzewa tylko naczynia znajdujące się na płycie. Jeśli na piecu nie ma garnków ani patelni, po prostu się nie włącza. Nie można poparzyć się na takim panelu: ogrzewanie zatrzymuje się automatycznie po zdjęciu patelni. Sama płyta grzejna schładza się w zaledwie 10-15 sekund.

Nic nie pali się na ceramicznej powierzchni. Aby zachować czystość, wystarczy przetrzeć go miękką szmatką ze specjalnym środkiem.

Zobacz też - 10 najlepszych płyt szklano-ceramicznych

Można obliczyć zużycie energii elektrycznej

Porównajmy zużycie do zagotowania wody na palnikach o tej samej mocy dla pieców konwencjonalnych i indukcyjnych: czajniki 2,5 litra, moc 2 kW, czas gotowania 30 minut. i 6 minut, zużyto odpowiednio 1 kW i 0,2 kW. Oszczędności - 0,8 kW. „Wynik” 5: 1 na korzyść indukcji.

Nowoczesne kuchenki tego typu mają moc 3,5-10 kW. W przypadku mieszkania, zwłaszcza w starych domach, najmniejszy jest optymalny - nie wymaga specjalnego okablowania ani pozwolenia od organizacji zasilania. Właściciele domów mogą zainstalować mocniejsze urządzenia.

Liczbę palników można określić na podstawie potrzeb rodziny i wielkości kuchni. Wygodniej jest mieć 4 palniki, można 2. Drogie modele różnią się od budżetowych także zestawem funkcji, ilością i sposobem regulacji ogrzewania: przełącznik obrotowy, sterowanie dotykowe czy pilot.

Dość przystępna cena (od 13000 rubli), 4-palnikowy piec Hansa BHI64383030 ma 9 stopni regulacji ogrzewania, sterowanie dotykowe, ochronę przed przegrzaniem, 1,5-krotny wzrost mocy palników (Booster) i inne funkcje. Podłączany do gniazdka domowego. Właściwie to funkcjonalność, a nie moc, decyduje o użyteczności. Ale im bardziej złożona funkcjonalność, tym wyższa cena. To prawda, że ​​istnieje również szerszy zakres kreatywności.

Co będzie wymagało uwagi przy wyborze

W domu: obecność magnesowalnych naczyń z płaskim dnem. Nierówności zwiększają zużycie energii i mogą powodować ćwierkanie płyty z powodu nierównomiernego ogrzewania. Odpowiednie są emaliowane, żeliwne, stalowe pojemniki, których dno jest utrzymywane przez magnes trwały (to dno się nagrzewa, ściany są ogrzewane wrzącą cieczą). Jeśli ich nie ma, możesz kupić stalowe dyski, które przenoszą ciepło z palników jako tymczasowy zamiennik specjalnych naczyń. Dokładnie zmierz miejsce instalacji.

W sklepie: wybierz rodzaj płyty: zależna lub niezależna. Te pierwsze działają tylko z piekarnikiem i nie można ich montować osobno, ponieważ pokrętła sterujące znajdują się na przednim panelu piekarnika. Drugie są instalowane w dowolnym miejscu. Obecność krawędzi płyty ceramicznej - krawędzi powierzchni - jest najbardziej wrażliwym miejscem: przy uderzeniu mogą tworzyć się wióry.

Ważny! Używanie naczyń aluminiowych lub miedzianych może spowodować trwałe plamy na powierzchni ceramicznej. A jednak ceramika jest niszczona przez cukier. Rozlany cukier lub syrop należy natychmiast usunąć.

Zobacz też - Czy kuchenka indukcyjna jest szkodliwa dla zdrowia ludzi?

Nowe odpowiedzi na pytania czytelników:

Wszystkie odpowiedzi
18968 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont