Dom Odpowiedzi na pytania Który bęben jest lepszy ze stali nierdzewnej czy plastiku?

Który bęben jest lepszy ze stali nierdzewnej czy plastiku?

Który bęben jest lepszy: stal nierdzewna czy plastik?Dzień dobry! Chciałbym kupić pralkę, ale mam problem - nie mogę się zdecydować na wybór bębna. Słyszałem, że stalowy bęben jest trwalszy niż plastikowy. Ponadto pęknięcia mogą pojawić się w produktach z tworzyw sztucznych nawet podczas transportu. Jednocześnie pralki z metalowym bębnem są znacznie droższe. Czy muszę je wybierać i przepłacać? Jaka jest różnica między bębnem o strukturze plastra miodu a zwykłym bębnem?
Odpowiedź na pytanie:

Igor MarkovIgor Markov

Po pierwsze, proponuję zrozumieć podstawowe terminy. Bęben to pojemnik, w którym prane jest pranie. Po prostu widać to po otwarciu drzwi lub wieka w pralce. Ponieważ jest wykonany we wszystkich przypadkach ze stali nierdzewnej, nie ma tutaj opcji. Jednak jest też zbiornik - pojemnik, w którym umieszczony jest bęben. To do niego kierowana jest woda z detergentami, która następnie przechodzi przez specjalne szczeliny do komory z praniem. Tylko zbiornik jest wykonany z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej.

Co powinno być preferowane?

Niedawno producenci oferowali pralki z zainstalowanymi emaliowanymi wannami. Jednocześnie ich żywotność okazała się raczej krótka: wystarczyło, aby na powierzchni emalii pojawiło się małe pęknięcie, aby rdza pojawiła się na metalu w tym miejscu. Z tego powodu wielu producentów pralek podjęło trudną decyzję - odmawiając zainstalowania takich zbiorników. W rezultacie zaczęli instalować plastikowe lub stalowe zbiorniki w swoich urządzeniach gospodarstwa domowego.

Aby dowiedzieć się, który z nich powinien być preferowany, porównajmy zalety i wady w połączonej tabeli:

Części ze stali nierdzewnej Plastikowe części
plusy Wady plusy Wady
Najbardziej znacząca żywotność (stal wysokiej jakości wytrzyma do 100 lat) W pralce z metalowym zbiornikiem woda stygnie szybciej Bardziej akceptowalny koszt Trwa krócej i wymaga wcześniejszej wymiany części
Odporność na chemikalia używane podczas mycia (metalowy zbiornik nie zawiedzie ani od detergentów, ani od odkamieniaczy) Powinieneś wybrać pralkę z wysokiej jakości stali, ponieważ niedroga stal szybciej traci swoje właściwości Plastik zapewnia lepsze zatrzymywanie ciepła, tj. mniejsze zużycie energii podczas prania
Wysoki koszt Dobry plastik wytrzyma około 20-25 lat (tj. Jego żywotność jest podobna do samej pralki)
Wysoki poziom hałasu i wibracji Niski poziom hałasu i wibracji

Dlatego nie zadziała jednoznaczne stwierdzenie, co powinno być preferowane. Rzeczywiście, na korzyść każdego materiału możesz podać swoje powody. Jednak produkty ze stali nierdzewnej i części z tworzyw sztucznych mają swoje wady. Dlatego czasami producenci pralek (na przykład ARDO) wybierają rozwiązanie kompromisowe i wykonują tył zbiornika ze stali nierdzewnej, a boki są wykonane z tworzywa sztucznego.W ten sposób okazuje się, że zmniejsza wady obu materiałów i uzyskuje zalety stosowania każdego z nich. Zmniejsza się z tego również koszt produkcji pralek.

Uwaga! Za „tworzywa sztuczne” w naszym przypadku należy uznać wszelkie odmiany materiałów kompozytowych stosowanych do produkcji zbiorników. Wynika to z faktu, że wielu producentów tworzy nowe wersje materiałów do produkcji zbiorników, które otrzymują markę (na przykład fibran, polynox, carbotech itp.). Jest między nimi kilka zasadniczych różnic, ale jednocześnie wszyscy producenci starają się oferować coś oryginalnego.

W przypadku, gdy Twoja pralka nie będzie często transportowana z jednego miejsca do drugiego, możesz zdecydować się na maszynę z plastikowym zbiornikiem. Jednak oprócz materiału zalecamy, aby wziąć pod uwagę przede wszystkim inne ważne cechy. Na przykład ilość zużytej wody i energii elektrycznej.

Cecha bębnów o strukturze plastra miodu

Odpowiadając na drugie pytanie - jaka jest różnica między bębnem o strukturze plastra miodu a zwykłym - wyjaśnijmy jedną ważną kwestię. Bęben o strukturze plastra miodu jest opatentowanym produktem Miele. W związku z tym inne marki pralek nie są w nie wyposażone. Producent twierdzi, że proponowany bęben jest delikatniejszy dla prania, pomaga obniżyć koszty energii i ma dłuższą żywotność.

W pralce wnętrze pojemnika na pranie zawiera sześciokątne otwory przypominające plaster miodu. Ze względu na wklęsłą strukturę podczas procesu prania pomiędzy praniem a bębnem tworzy się niewielki film wodny, który chroni odzież podczas prania. Ponadto we wnętrzu nie ma spawanych elementów (najbardziej wrażliwe punkty). W związku z tym żywotność znacznie się wydłuża.

Oczywiście wysokiej jakości części ze stali nierdzewnej są bardziej niezawodnym rozwiązaniem w porównaniu z plastikowymi odpowiednikami dowolnego typu. Czy jednak docenisz stulecie bezproblemowej pracy zbiornika? Uważamy, że tak właśnie jest, gdy można mówić o „nadmiarze jakości”. Wybierając pralkę, kieruj się przede wszystkim jej właściwościami technicznymi, zatrzymując się na modelu, który całkowicie Ci odpowiada. I dopiero wtedy spójrz na materiały, z których wykonany jest jej czołg.

Nowe odpowiedzi na pytania czytelników:

Wszystkie odpowiedzi
26565 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont