Dom Odpowiedzi na pytania Lodówka bezszronowa lub kroplowa - co jest lepsze?

Lodówka bezszronowa lub kroplowa - co jest lepsze?

Kiedy przychodzi czas na wymianę lodówki, głównym problemem nie jest wybór producenta, ale system - No Frost (No-frost) lub kapanie? Zwracając się do przyjaciół o radę, nie można uzyskać ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy w zasadzie używają lodówki z klasycznym systemem ociekowym ze względu na to, że podobno żywność nie wysycha. Inne są przeznaczone wyłącznie na mróz, ze względu na brak wilgoci na tylnej ścianie. W każdym razie do wyboru należy podejść mądrze, biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady.
Odpowiedź na pytanie:

Igor MarkovIgor Markov

Lodówki kroplowe nigdy nie przestają walczyć Know-Forst za swoje miejsce na rynku. Nowe rozwiązania technologiczne przechylają szalę w jednym lub drugim kierunku. Bardzo trudno jest nazwać model lodówki, który na pewno Ci odpowiada. Ale podamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać lodówkę, która w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Najpierw rozważmy podstawowe różnice między tymi systemami.

Rozważ podstawową różnicę między systemem bezszronowym a kroplówką

„No frost” jest tłumaczone z angielskiego jako brak szronu. Lodówki tego systemu, jeśli są używane prawidłowo, nigdy nie będą pokryte skórką lodu. System wentylacji umieszczony wewnątrz obudowy zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza, zapobiegając tworzeniu się kondensatu, który jest przyczyną oblodzenia.

System został wymyślony z myślą o osobach żyjących w klimatach tropikalnych i subtropikalnych charakteryzujących się dużą wilgotnością. Systemy kroplowe w takim klimacie trzeba ciągle rozmrażać, a no-frost rozwiązał ten problem brakiem wilgoci wewnątrz swoich komór. Brak wilgoci w naszych warunkach klimatycznych prowadzi do wysychania produktów w agregatach chłodniczych z takim systemem. Ale problem rozwiązuje się, stosując specjalne plastikowe pojemniki i plastikowe torby na żywność.

Systemy kroplowe mają zasadniczo inne urządzenie. System parowania z tyłu lodówki sprzyja kondensacji. System zakłada, że ​​powstająca wilgoć wpływa do przeznaczonego dla niej pojemnika, z którego następnie odparowuje. System powoduje trochę niedogodności w przypadkach, gdy odpływ jest zatkany. Woda zaczyna się zbierać na dnie, bezpośrednio pod szufladami na warzywa. Chociaż problem nie pojawia się przy odpowiedniej pielęgnacji techniki.

Zobacz też - Czy mogę postawić kuchenkę mikrofalową na lodówce?

Jakie są zalety i wady różnych systemów.

Aby ułatwić proces porównywania dwóch systemów, stworzyliśmy dla Ciebie tabelę wizualną z głównymi zaletami i wadami każdego z nich.

Lodówki kroplowe Lodówki „NO FROST”
Zalety niedogodności Zalety niedogodności
Znacznie większy asortyment w ofercie. Wymagane rozmrażanie przynajmniej dwa razy w roku. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji (ze względów higienicznych zaleca się raz w roku przecierać wewnętrzne powierzchnie) Objętość lodówki jest mniejsza, ze względu na konieczność zainstalowania systemu wentylatorów wewnątrz obudowy.
Bardziej przystępne ceny Zakres temperatur różni się o kilka stopni między górną i dolną komorą Stała temperatura wszystkich komór lodówki Niektóre modele są bardzo hałaśliwe (zwróć uwagę na charakterystykę)
Możliwość zaoszczędzenia do 30% energii System kroplowy nie działa w komorze zamrażarki. Szybkie zamrażanie żywności. Bardziej energochłonne niż lodówki kroplowe.
Cicha praca (aby zrozumieć, ile jest możliwe tylko podczas pracy) Kondensacja na powierzchni tylnej ściany. System no-frost działa w ten sam sposób w komorze zamrażarki. Wysoki koszt lodówek z doświadczeniem
Brak wentylatora zapewnia więcej miejsca na aparat. Temperatura w ogniwach zostaje przywrócona na długi czas. Szybkie przywrócenie reżimu temperatury po zamknięciu drzwi lodówki.
Brak kondensacji na powierzchni tylnej ściany.

Biorąc pod uwagę wady każdego systemu, nie wyobrażaj sobie najgorszego przypadku. Głośność pracy bez szronu jest bardzo względna, istnieją lodówki kroplowe, które wytwarzają znacznie więcej hałasu. Ogólnie rzecz biorąc, wymyślono już wiele opowieści o wiedzy mrozowej.

Legendy o lodówkach „No frost”

Najczęstsze nieporozumienia konsumentów dotyczące lodówek bezszronowych.

  1. Suszenie wszystkich produktów pod wpływem suchego powietrza w komorze chłodziarki. Problem został wyeliminowany dzięki zastosowaniu folii spożywczej i pojemników. Niektóre produkty są dłużej przechowywane w suchym środowisku. Ci sami użytkownicy lodówek kroplowych zamykają żywność, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów w komorze.
  2. Lodówki z systemem „No Frost” nie wymagają rozmrażania. Lodówka wymaga konserwacji i przynajmniej raz w roku należy ją myć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych mikroorganizmów. Mycie lodówki wiąże się z odłączeniem od sieci elektrycznej iw efekcie nieuniknionym rozmrażaniem.
  3. Komory bezszronowe lodówek są znacznie mniejsze. Wentylacja oczywiście zajmuje trochę miejsca, ale producenci oferują duży wybór modeli, umożliwiając zakup lodówki o wymaganej pojemności.

Najnowsze zalecenia dotyczące wyboru lodówki.

  1. Wybierając lodówkę, spójrz na dokumentację i osobno oceń wszystkie jej parametry.
  2. Nie myć lodówek ściekowych, w szczególności tylnej ściany, podczas ich pracy.
  3. Każda lodówka wymaga pielęgnacji i higieny.
  4. Kupując lodówkę, zadbaj o plastikowe pojemniki, będą one równie przydatne w każdym systemie.

Nasze zalecenia pomogą Ci zrozumieć różnicę między lodówkami i zdecydować, który model jest dla Ciebie odpowiedni.

Nowe odpowiedzi na pytania czytelników:

Wszystkie odpowiedzi
19991 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont