Dom Odpowiedzi na pytania Czy mogę postawić kuchenkę mikrofalową na lodówce?

Czy mogę postawić kuchenkę mikrofalową na lodówce?

Problem w tym: mała kuchnia i dużo sprzętu AGD. Ze względu na brak wolnego miejsca chciałbym zainstalować kuchenkę mikrofalową na lodówce lub pralce. Potrafisz to zrobić? I czy to nie zaszkodzi instrumentom? Interesuje się również: gdzie możesz i gdzie nie możesz postawić telewizora. Słyszeliśmy opinię, że nie zaleca się instalowania telewizora na wibrującej powierzchni. Czy tak jest?

 

 

Odpowiedź na pytanie:

Valery MartynovValery Martynov

Zobacz też - Ile czasu zajmuje włączenie lodówki po transporcie?

Problem optymalnego rozmieszczenia sprzętu AGD w kuchni jest znany wielu osobom. Większość wytycznych zawiera wskazówki, które nie zawsze mają zastosowanie. Powiedzmy: „sprzęt AGD powinien znajdować się w odległości co najmniej półtora metra od siebie” lub „nie wolno używać siły lodówka lub pralka».

Nie będziemy krytykować producentów, na pewno starają się uchronić się przed ewentualnymi problemami, ale na problemy spojrzymy rozsądnie. W większości przypadków bardzo brakuje wolnego miejsca w kuchni, więc sprzęt AGD trzeba łączyć na różne sposoby.

Zainstaluj kuchenkę mikrofalową na lodówce lub pralce. Ale muszą być spełnione następujące warunki:

  • upewnij się, że podstawa jest wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar urządzenia i stabilna, aby zapobiec silnym wibracjom;
  • sprawdź, czy między kuchenką mikrofalową a podstawą jest niewielka szczelina (na przykład pod nogi można umieścić kawałki szczeliwa lub drewna);
  • zapewnić niezbędną wentylację urządzeń (do najbliższej ściany musi być co najmniej 15 cm);
  • najważniejsza jest wygoda korzystania z obu urządzeń; ustaw kuchenkę mikrofalową na optymalnej wysokości.

Ważne wyjaśnienie: te zasady nie mają zastosowania, jeśli planujesz używać kuchenki mikrofalowej jako piekarnik... Długotrwałe nagrzewanie się powierzchni jest szkodliwe dla technologii.

Jeśli mówimy o instalacji telewizora na lodówce, naprawdę nie zaleca się instalowania tego urządzenia na wibrującej powierzchni. Nawet drobne wibracje negatywnie wpływają na działanie nowoczesnych urządzeń, nie mówiąc już o starych modelach, które łatwo mogą zawieść. Telewizor najlepiej ustawić na osobnej półce lub stabilnie zamontowanym stojaku na ścianie.

Zobacz też - Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową w domu w 5 minut?

Nowe odpowiedzi na pytania czytelników:

Wszystkie odpowiedzi
14551 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont