Dom Zasady eksploatacji Urządzenia do zabudowy Jak korzystać z piekarnika gazowego

Jak korzystać z piekarnika gazowego

Żywy ogień w mieszkaniu. Jak prawidłowo korzystać z piekarnika gazowego, aby cieszyć się i bezstresowo. Kto nie lubi dobrze jeść. Dobry posiłek jest jeszcze lepszy. Ale niestety, piekarnik elektryczny nie jest w stanie nadać potrawom smaku, który zakryje nasze kubki smakowe słodkim rozmarzeniem. W przeciwieństwie do kuchenki gazowej. Co to za bestia i jak ją pokonać? Oto krótki poradnik dla szukających odpowiedzi na pytanie: „Jak korzystać z kuchenki gazowej?”

Przycisk „Start” czyli jak „uruchomić” jednostkę gazową

jak korzystać z kuchenki gazowej

Kiedy w Twoim domu pojawia się nieznany sprzęt AGD, to:

  • albo dokładnie przestudiuj instrukcje, a następnie działaj;
  • albo włączysz „piąty zmysł”, ustawisz „wyrocznię”, albo użyjesz „naukowej metody szturchania”.

Widzisz, wynik sytuacji według scenariusza nr 2 jest oczywisty. Przynoszą ci sprzęt. Zainstalować. Dostosuj. Oni wychodzą. I zostajesz z nią sam. Tu zaczyna się zabawa.

Późniejsze akcje można porównać tylko do tańców afrykańskich szamanów. Podczas nich dziwnie się też sapią, brzęczą, muczą i skręcają. Aby więc uchronić Ciebie i Twoje nerwy przed nieudanym zapoznaniem się z takim rodzajem technologii jak piekarnik, my ... Ujawnimy straszną tajemnicę - tajemnicę jej włączenia.

Kuchenka gazowa składa się z dwóch części - płyty i piekarnika. Może być zależna i niezależna. Piec zależny ma jedno sterowanie piekarnikiem i płytą grzejną, niezależne jest oddzielne.

Otwórz piekarnik, aby go włączyć. W razie potrzeby włącz oświetlenie (na sterowaniu znajduje się specjalny przycisk). Znajdź otwór (zwykle znajdujący się nad złączem drzwi). Zapal zapałkę i przynieś ją do ognia.

Teraz naciśnij odpowiedni przycisk i czekaj. Jeśli wszystko jest w porządku z dopływem gazu, nie będzie problemów z włączeniem piekarnika. Jeśli chodzi o włączanie za pomocą piekarnika elektrycznego, jest łatwiej, ale piekarnik gazowy nie jest gorszy, chociaż trzeba się dostosować.

Ważny:

Notatka hostessy. Korpus kuchenki gazowej jest najczęściej wyrażany za pomocą wpuszczanych uchwytów (mechanicznych). Dlatego, aby włączyć kuchenkę (piekarnik), należy łatwo wcisnąć uchwyt do wewnątrz i obrócić go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. I aby go wyłączyć - bez naciskania, obróć się przeciwko niemu.

Zobacz też:

I nawet dostawa gazu jest pod kontrolą

I nawet dostawa gazu jest pod kontrolą

Nowoczesne bloki gazowe to dobra wiadomość. Funkcji oczywiście jest w nich znacznie mniej niż w elektrycznych, ale jakość i niezawodność są na najwyższym poziomie. Weźmy na przykład słoweńskie piece Gorenje.

Ze względu na swoją jakość i przystępną cenę już dawno wypełniły całą Europę. Szczególnie duży eksport produktów kierowany jest do Niemiec. A Niemcy dużo wiedzą o jakości.

Tak więc nowoczesne modele pieców gazowych zawierają przydatne tryby, w tym „Kontrola dopływu gazu”. Naciskasz i przytrzymujesz specjalny przycisk przez trzy sekundy po utworzeniu płomienia, a dopiero potem go zwalniasz.Jeśli tak się nie stanie, ogień gaśnie.

O ciśnieniu gazu

Planujesz przeprowadzkę do nowego budynku? Możesz zapomnieć o kuchence gazowej. Niestety dostawy gazu do nowoczesnych wieżowców mieszkalnych nie są możliwe. Ale cóż możemy powiedzieć, nawet w starych 5-9 piętrowych budynkach często można spotkać się z tym, że gaz po prostu „nie dociera” do mieszkania z powodu niskiego ciśnienia.

Tutaj wkracza kreatywność gospodyń domowych. Niektórzy rozpalają ogień gałązką miotły, a niektórzy robią papierową linę. Jeśli masz szczęście, że napotkasz problem niskiego ciśnienia gazu, najpierw go zwolnij.

Następnie zwinąć papier do tuby, zwilżyć koniec w dłoni wodą, a drugi spalić. Użyj tej „cudownej konstrukcji” do rozpalenia piekarnika. Zrób to tylko w ostateczności, jeśli to konieczne. Jeśli go nie ma, wezwij gazownika. Nie ma potrzeby próbować „bólu głowy” w postaci obowiązków innych ludzi.

Jeśli nie ma pod ręką żadnych zapałek

Jeśli nie ma pod ręką żadnych zapałek

Jeśli zabraknie zapałek, jak rozpalić ognisko? Użyj zwykłej zapalniczki. Zasada jest taka sama: wypuść gaz, przynieś zapalniczkę do dziury, otwórz ogień i to wszystko. Ale nie zapominaj, że ta metoda jest niebezpieczna.

Po rozpaleniu piekarnika należy przewietrzyć pomieszczenie. „Aktywacja” płyty zapalniczką dla palaczy to również kwestia minut. Najważniejsze to działać ostrożnie, aby się nie poparzyć.

Ważny:

Notatka hostessy. Powyższe metody „rozpalania ognia” zagrażają życiu. Możesz ich używać, ale nie zalecamy tego. Lepiej jest kupić zapalniczkę domową razem z piecem lub nie być leniwym i iść na mecze.

Zobacz też - Jak wybrać piekarnik elektryczny stołowy do swojego domu

Co dalej

Gratulacje! Włączyłeś gaz, co oznacza, że ​​zrobiłeś pierwszy krok na drodze do zostania szefem kuchni. Jak używać piekarnika gazowego do gotowania? Tutaj już zależy od wymagań potrawy.

Delikatne obrócenie pól grzejnych w prawo spowoduje wzrost temperatury na płycie i w piekarniku. Ale tutaj jest lepiej bez amatorskich występów. Aby przygotować smaczne i zdrowe jedzenie, postępuj zgodnie z przepisem (tam jest napisane wszystko od „A” do „Z”). A wcześniej nie zapomnij ponownie przeczytać, jak korzystać z piekarnika gazowego.

Zobacz też:

8126 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont