Dom Remont Duże AGD Jak wymienić uchwyt na drzwiach pralki, jeśli jest uszkodzony?

Jak wymienić uchwyt na drzwiach pralki, jeśli jest uszkodzony?

Nawet w najwyższej jakości pralce rączka może się urwać. Jego plastikowa część jest bardzo delikatna. Poddany ciągłemu stresowi podczas próby otwarcia może nie wytrzymać. Jeśli pociągniesz za uchwyt przed otwarciem zamka, również szybko się złamie. Nie można go naprawić; będziesz musiał zainstalować nową część. Możesz to zrobić sam.

Jak otworzyć drzwi, jeśli uchwyt jest uszkodzony

uchwyt na drzwiach pralki pękł

Przyczyną awarii jest zwykle nieostrożna obsługa, a nie małżeństwo lub urządzenie niskiej jakości. Zazwyczaj uchwyt pęka przy próbie otwarcia drzwi po zakończeniu prania. Musisz go delikatnie naciskać, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie wskazujące na zwolnienie zamka, a następnie ostrożnie go otwórz.

Ważny:

Po zakończeniu prania należy odczekać kilka minut, przez jakiś czas drzwi pozostają zamknięte.

W przypadku awarii nie musisz się martwić. Możesz wymienić część bez wzywania specjalisty. Najpierw musisz go zdemontować. Można to zrobić na kilka sposobów.

Najpierw sprawdź uszkodzoną część. Jeśli tylko część klamki odłamie się, możesz być w stanie otworzyć pozostałe drzwi. Do czego czasami trzeba użyć narzędzi. Biorąc część pozostałą na drzwiach za pomocą szczypiec, należy nacisnąć sprężynę i pociągnąć klapę do siebie. Jeśli te kroki nie pomogą, możesz użyć innych metod:

 • Jeśli maszyna jest wyposażona w otwieranie awaryjne, należy pociągnąć za specjalną linkę lub dźwignię. Znajduje się w pobliżu filtra spustowego. Aby się do niego dostać, musisz zdjąć dolny panel.
 • Otwórz właz od wewnątrz. Zdejmij górną pokrywę urządzenia i sięgnij ręką do wewnętrznego zamka. Naciśnij go i popchnij drzwi od wewnątrz.
 • Z liną. Biorąc mocną linę, włóż ją do otworu między włazem a korpusem od strony zamka. Pociągnij linę i pociągnij ją z obu stron do zamka. Lina popchnie dźwignię i maszyna się otworzy.

Zobacz też - Jak siłą opróżnić zepsutą pralkę

Jak zdemontować

Aby zmienić uchwyt, musisz zdjąć drzwi z maszyny i zdemontować zepsutą część.

Ważny:

Przed demontażem drzwi należy pamiętać o położeniu rygli, punktach mocowania klamki oraz stronie pochylenia szyby. Lepiej zrobić jej zdjęcie, żeby nie zapomnieć.

Nie jest trudno go zdemontować samodzielnie, bez pomocy mistrza. Instrukcja jest bardzo prosta:

 1. Otwórz drzwi. Znajdź punkty mocowania do ciała w pobliżu czaszy. Z reguły są to wkręty samogwintujące, które można odkręcić śrubokrętem krzyżakowym.
 2. Zdejmij pokrywę drzwiczek i połóż ją na podłodze. Będzie musiał zostać zdemontowany.
 3. Poluzuj śruby mocujące na obwodzie pokrywy. Będzie to wymagało standardowego lub krzyżakowego śrubokręta, w zależności od rodzaju łącznika.
 4. Wsuń płaski śrubokręt w szczelinę między wewnętrzną i zewnętrzną częścią, podważ. Zdemontuj drzwi na dwie połowy, usuń szybę.
 5. Uchwyt mocowany jest metalowym prętem.Konieczne jest wciśnięcie go szydłem lub cienką szpilką, wciśnięcie i zaczepienie drążka, a następnie wyciągnięcie.
 6. Weź uchwyt i sprężynę.

Rada:

Lepiej jest sfotografować miejsce mocowania rączki przed demontażem, aby nie pomylić się podczas montażu.

Jak zainstalować nowy uchwyt

Pióro należy kupić w sklepie z narzędziami. Kiedy idziesz na zakupy, musisz przepisać model i nazwę maszyny, aby nowa część pasowała. Wyposażony jest w sprężynę i drążek do mocowania.

Instrukcja instalacji uchwytu:

 1. Włożyć sprężynę. Wymagane jest umieszczenie go w tym samym miejscu, w którym stał poprzedni. Jednocześnie ważne jest, aby być uważnym. Sprężyna powinna dokładnie pasować. To dość trudne, musisz spróbować.
 2. Włożyć haczyk z uchwytem do oporu.
 3. Gdy część znajdzie się na swoim miejscu, włóż sworzeń. Musi przejść przez wszystkie otwory. Podczas pchania należy go obracać, aby ułatwić wejście do otworów. Możesz użyć szczypiec.

Po rozwiązaniu problemu należy sprawdzić, czy uchwyt działa prawidłowo. Ze względu na sprężynę jest lekko cofnięty. Jeśli uchwyt nie jest popychany przez sprężynę, oznacza to, że nie jest prawidłowo włożony. Lepiej od razu go zdemontować i spróbować ponownie włożyć.

Następnie musisz umieścić szklankę i przymocować drugą połowę pokrywki, aż kliknie. Przymocować połówki śrubami mocującymi i zamontować drzwi na maszynie.

Rada:

Jeśli nie możesz samodzielnie wymyślić, jak wymienić uchwyt, lepiej zadzwonić do mistrza, aby nie uszkodzić części.

Zobacz też:

9792 0

Jak wybrać

Opinie

Remont