Dom Instalacja / konfiguracja Urządzenia do zabudowy Wskazówki dotyczące samodzielnej instalacji zamrażarki

Wskazówki dotyczące samodzielnej instalacji zamrażarki

Zamrażarki należy instalować tylko wtedy, gdy nie masz wystarczającej pojemności zamrażarki do przechowywania żywności, w temperaturach poniżej zera w lodówce. W chwili obecnej na rynku dostępna jest szeroka gama zamrażarek domowych, są to dwa rodzaje, zwykłe, wolnostojące oraz do zabudowy pod blat. W tym artykule pomożemy Ci dowiedzieć się, jak prawidłowo zainstalować i podłączyć zamrażarkę własnymi rękami, bez dzwonienia do specjalisty.

Wymagania instalacyjne

Wymagania dotyczące instalacji zamrażarki

  1. Pierwszym krokiem jest uważne przeczytanie wymagań dotyczących instalacji zamrażarki i podłączenia jej do sieci elektrycznej mieszkania. Aby wszystko poszło dobrze, musisz przestrzegać kilku prostych wskazówek.
  2. Niezależnie od tego, gdzie urządzenie zostanie zainstalowane, czy będzie to ściana czy stół kuchenny, należy spełnić jeden ważny wymóg, a mianowicie obecność niezbędnej dla urządzenia szczeliny powietrznej. Powinien mieć minimum 5 centymetrów i być zabezpieczony ze wszystkich stron urządzenia gospodarstwa domowego. Dolna szczelina powinna wynosić około 8 centymetrów, aby zamrażarka mogła prawidłowo ostygnąć.
  3. Zabrania się instalowania wbudowanej zamrażarki pod kuchenką gazową lub elektryczną. Jeśli nadal chcesz umieścić zamrażarkę w takim miejscu, musisz zainstalować ją po przeciwnej stronie pieca.
  4. W przeciwieństwie do lodówki zamrażarkę można zainstalować w zimnym pomieszczeniu. Jednak przed zainstalowaniem zamrażarki w nieogrzewanych pomieszczeniach, takich jak strych czy balkon, należy zapoznać się z dokumentacją techniczną, która określa dopuszczalną temperaturę pracy urządzenia, tzw. Klasę klimatyczną.
  5. Przed zainstalowaniem zamrażarki należy upewnić się, że okablowanie może wytrzymać obciążenia na niej przy włączonym urządzeniu. Najczęściej w starych domach i mieszkaniach okablowanie jest dość stare i rzadko ktoś myśli o jego zmianie. Aby urządzenie nie uległo awarii, konieczne jest użycie mocnego okablowania z pętlą uziemienia. W niektórych przypadkach może być konieczna wymiana okablowania.
  6. Jeśli twoje urządzenie nie ma funkcji automatycznego zamykania drzwi, możesz użyć małej sztuczki. Odkręć dwie tylne nóżki, ze względu na lekkie odkształcenie obudowy drzwi nie otworzą się same, jeśli nie zamkniesz ich całkowicie.
  7. W przypadku, gdy przewód urządzenia nie dochodzi do gniazdka, zabrania się używania takiego urządzenia jako zabezpieczenia przeciwprzepięciowego u zwykłych ludzi zwanych przewoźnikiem. Konieczne jest przeniesienie gniazdka własnymi rękami, aby bezpośrednio podłączyć zamrażarkę do sieci.

W tym artykule powiedzieliśmy Ci, jak zainstalować i podłączyć zamrażarkę własnymi rękami, wyjaśniliśmy kilka punktów, które mogą uprościć życie podczas korzystania z zamrażarki.

Zobacz też - Najlepsze zamrażarki domowe według opinii klientów

9338 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont