Dom Instalacja / konfiguracja Duże AGD Jak prawidłowo zainstalować lodówkę

Jak prawidłowo zainstalować lodówkę

Jak prawidłowo zainstalować lodówkęKupując drogie sprzęty AGD nie można zapominać, że powinno to wystarczyć na dłużej niż jeden dzień. To, jak prawidłowo zainstalować lodówkę, zależy nie tylko od wygody jej użytkowania, ale także od długiego okresu niezawodnej pracy.

Przed zakupem lodówki należy zauważyć, że jest to dość duża jednostka. Nie jest przeznaczony do częstych ruchów. Przed jak zainstalować lodówkę, musisz określić miejsce, w którym będzie stale.

 

Wybór lokalizacji

Najczęściej w kuchni znajduje się lodówka. Ta zasada jest opcjonalna. Opiera się na wygodzie posiadania jedzenia pod ręką podczas gotowania.

Najważniejsze jest to, że lodówka nie powinna znajdować się w pobliżu urządzeń grzewczych lub w ciepłych miejscach i nie powinna być narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Eksperci zalecają umieszczenie lodówki w odległości co najmniej 5-10 centymetrów od urządzeń emitujących ciepło. Jeśli nadal musisz zainstalować w pobliżu pieca, musisz zapewnić ochronę przed promieniami podczerwonymi. Arkusz folii może służyć jako ekran. Ponadto eksperci nie zalecają umieszczania lodówki blisko ściany. Lodówka powinna znajdować się co najmniej 5 cm od ściany, aby zimne powietrze mogło swobodnie przepływać do kompresora.

Pożądane jest, aby pomieszczenie dopasowane do lokalizacji lodówki odpowiadało jej rozmiarowi. Nowoczesne urządzenia chłodnicze są dość duże. Przed zakupem tego urządzenia mierzone są drzwi i wolna przestrzeń, w której zostanie zainstalowana lodówka.

Wybór miejsca do zainstalowania lodówki

Podłoga pod lodówką musi być równa i twarda. Specjalnym wymaganiem jest powierzchnia antypoślizgowa. Nawet przy dużej wadze i niskich wibracjach lodówka będzie poruszać się po gładkiej i śliskiej powierzchni. Jeśli występują jakieś nieprawidłowości, należy je wyeliminować, umieszczając arkusz gumy lub tworzywa sztucznego.

Przed montażem zapewnić swobodny dostęp do przedniej strony. Drzwi lodówki powinny otwierać się i zamykać swobodnie, bez przywierania do niczego. Jednocześnie po otwarciu nie powinny przeszkadzać w poruszaniu się osoby po pomieszczeniu. Drzwi większości lodówek posiadają zapięcia, które pozwalają na zmianę kierunku otwierania w zależności od potrzeb.

Zobacz też:

Elektryk

Lodówka znajduje się w pobliżu źródła zasilania. Gniazdko jest łatwo dostępne w przypadku awarii zasilania awaryjnego. Najlepszym rozwiązaniem jest osobne gniazdo z uziemionym zaciskiem. Należy również pamiętać, że duże i nagłe wahania napięcia są niebezpieczne dla sprężarki i elektroniki. Dotyczy to przede wszystkim modeli zagranicznych. W przypadku zauważenia częstych zmian napięcia warto zadbać o stabilizator.

Zainstaluj i podłącz lodówkę

Działania po dostawie

Po dostarczeniu lodówki do pomieszczenia, przed jej pierwszym włączeniem, należy dokładnie sprawdzić produkt. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Nie ciągnij jednostki samodzielnie. Silne wstrząsy i uderzenia mogą spowodować przedwczesną awarię całego produktu.

Ważny:

Jeśli urządzenie znajdowało się w zimnych warunkach, które są typowe dla dostaw zimą, to musi stać w ciepłym pomieszczeniu przez około pół godziny. Spowoduje to wyrównanie temperatury i uniknięcie kondensacji, która może wpływać na działanie elektroniki.

Zwykle lodówka jest umieszczona blisko ściany. Jeśli między tyłem produktu a ścianą nie pozostanie wolna przestrzeń, urządzenie nie będzie otrzymywać wymaganego chłodzenia powietrzem. Szczelina ma co najmniej pięć centymetrów.

Zobacz też - Funkcje regulacji termostatu w różnych modelach lodówek

Po umieszczeniu jednostki w przygotowanym miejscu należy ją ustawić. Nie musisz uciekać się do poziomu. Wystarczy, że lodówka stanie prosto na oku. Przyznajmy, że lekkie odchylenie do tyłu pozwoli na samodzielne zamknięcie drzwi, nawet jeśli użytkownik o tym zapomni.

Następnie następuje pierwsze włączenie lodówki, które odbywa się na biegu jałowym, to znaczy z pustą komorą.

Zobacz też:

19982 0

Dodaj komentarz

Jak wybrać

Opinie

Remont